Support Number

Ucuz Uçak Bileti Ara

Rezervasyon Sorgulama

THY (Türk Hava Yolları)

THY (Turkish Airlines) Türk havayolları

THY (Turkish Airlines)

THY Hakkında:

THY (Türk Hava Yolları) Türkiye’nin ulusal havayolu şirketi ve bayrak taşıyıcısıdır. 1933 yılında “hava yolları devlet işletmesi” olarak THY kurulmuştur. Merkezi de Atatürk Havalimanı’dır.

SA (Star Alliance) 1997 yılında kurulmuştur, THY ise 2008 yılında SA’ya katılarak 21. üyesi olmuştur. Bu üyelik Türk Hava Yolları müşterilerine geniş bir uçuş ağından özel yolcu programlarından ve özel kampanyalarından faydalanmalarını sağlar.

2009 yılında Avrupa genelinde 7. büyük, ve bayrak taşıyıcı hava yollarında 4. büyük şirketidir.

THY uçak bilet fiyatlarını indirerek yurtiçi ve yurtdışı uçuş seferlerini arttırmaya çalışıyor. 2003 yılında 120 olan destinasyon sayısı, 243 dış hat ve 49 iç hat olmak üzere 292'ye yükselmiştir.

Biletiniz.com da uçak bilet hizmeti ile THY yurtdışı ve yurtiçi en ucuz uçak biletlerinizi satın alabilir, rezervasyon yapabilir ve uçuş fiyatları, kalkış ve varış tüm detaylı bilgilerini inceleyebilirsiniz.

THY Check-In İşlemleri:

THY (Türk Hava Yolları) ‘nin biletlerinin kullanabilmeniz için belirtilmiş olduğu süreler içerisinde THY web sitesinden check-in işlemlerini çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Check-in işlemlerini online yapmak istemiyorsanız havalimanında bulunan gişelerden check-in işleminizi yapabiliresiniz.

İç hat THY uçuşları için uçağın kalkış saatinden 1 saat, dış hat ise uçağın kalkış saatinden 2 saat önce havalimanında bulunmanız gerekmektedir.

İç hat Türk Hava Yolları uçuşları için uçağın kalkış saatinden en geç 45 dakika, dış hat uçuş saatinden en geç 60 dk önce kontuardan ya da self check-in kiosklarından biniş kartınızı almanız gerekmektedir. Bu işlem sadece bir dakikanızı alabilir.

Check-in Sırasında Yemek Siparişi:

Türk Hava Yolları yolcuları için check-in işlemini yaparken veya seyahat boyunca yemek siparişi yapabilmektedir.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme:

El Bagajı için:

Türk Hava Yolları ile yapacağınız uçuş ücretsiz olarak el çantanız ve maksimum olarak 8 Kg 55cm x 40 cm x 23 cm boyutlarında aşmaması gerektir.

Business yolcuları için 8 Kg aşmamak şartıyla 2 el çantası alabilir.

Ekonomi yolcuları ise 8 Kg aşmamak şartıyla 1 el çantası alabilmektedir.

Bagaj:

THY yolcuları için yurtiçi ve yurtdışı ekonomi sınıfı için 20 Kg, Business sınıfı için 30 Kg bagaj haklarına sahiptir.

Fazla bagajınız varsa ise:

Yurtdışı:

yurtdışı seyahat edecek yolcunun destinasyonuna göre farklılık gösterir.

Yurtiçi: yurtiçi yolcuları için bagaj hakkını aşılan her bir kilo için 8 TL ödenmesi gerektir, aktarmalı uçuşlarda ise her bir kilo başına 10 TL olarak ücretlendirilmektedir.

THY Bilet İptal-İade İşlemi:

Türk Hava Yollarının uçak biletlerinin iptal veya İade işlemleri için THY Çağrı merkezi ya da Biletiniz.com ile iletişime geçilmesi tavsiye edilmektedir.

Business Class Sınıfı için: THY Business Class biletlerinin İadesinde uçuşun 12 saat ya da daha uzun sürede işlem yapılması durumunda %10 kesinti ile iade işleminiz gerçekleşir. Uçuş saatine 1-2 kala yapılan iptal-iade işlemlerinde %30 kesinti uygulanacaktır. Yurtdışı uçuşlar için iptal-iade işlemi yapılmayıp vergi ücreti iade edilmektedir.

Ekonomi sınıfı için: esnek biletlerinin uçuştan 12 saat veya daha fazla zaman varken işlem yapıldığı taktirde %20 kesinti ile iade yapılmaktadır. Uçuşa 2 saat var olduğunda yapılan İptal-İade işleminde ise %40 kesinti yapılmaktadır.

THY uçak bileti al

THY Müşteri Hizmetleri ve İletişim:

Türk Hava Yollarının uçuş konusuyla ilgili herhangi bir sorunuz ya da işleminiz için çağrı merkezi hizmeti 7/24 olarak bulunmaktadır.

  Dünyanın her yerinden: 444 08 49 THY çağrı merkezine rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

THY Müşteri Hizmetleri: 0 (850) 333 0 849 numaralı THY müşteri hizmetlerini arayarak satın almış olduğunuz THY uçak bileti için değişiklik, iade ya da iade işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Hava Yolları Müşteri Hizmetleri Numaraları:

Türkiye: +90 850 333 0 849

Almanya: +49 69 86 799 849

ABD: +1 800 874 8875

Uluslararası: 444 08 49

THY A.O Genel Müdürlüğü Adresi:

THY Genel yönetim Binası, Atatürk Havalimanı, Yeşilköy, 34149 İstanbul/Türkiye.

Tel No: 0 (212) 463 63 63 .

THY İstanbul Kadıköy Ofisi:

Adresi: Recep Peker CAD. No:27 Kızıltoprak, Kadıköy / İstanbul

Çalışma Saatleri: Hafta içi mesai saatleri 09:00 - 17:45 arasındadır.

Tel No: 0 (216) 418 44 86

 

 

Uçak Biletiİstanbul Uçak BiletiAnkara Uçak Biletiİzmir Uçak BiletiAntalya Uçak BiletiAdana Uçak BiletiKıbrıs Uçak Bileti
Popüler Havayolları
THYPegasusSunExpressAnadoluJetGermanwingsDeltaEmirates
© 2021 tüm haklar saklıdır. Biletiniz.com