Support Number

Ucuz Otobüs Bileti Ara

Rezervasyon SorgulamaBilet İptal

Ankara Otobüs Bileti

Ankara otobüs bileti

Ankara Otobüs Bileti

Ankara Şehri Hakkında Genel Bilgi

Ankara, Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti, Türkiye'nin en kalabalık ikinci şehri aynı zamanda dünyanın en kalabalık 38. şehri olan Ankara ilinin merkezidir. Topraklarının çoğu İç Anadolu'nun Yukarı Sakarya bölgesindedir. Türkiye'nin coğrafi merkezine yakınlığı nedeniyle konum ve işlev açısından Türkiye'nin merkezi ile karşılaştırılabilir. Ankara; kedi, keçi, yün, tavşan, armut, bal, safran ve küçük hindistan cevizi ile tanınan Kalecik Karas. ADNKS'ye dayalı 2010 nüfus sayımına göre, ortalama yüksekliği 938 m olan bir şehrin nüfusu 4.43.1719'dur. Ünlü tarihi en az 10.000 yıl önce Eski Taş devrine dayanan Ankara, Hititler, Hititler, Frigler, Lidyalılar, Ahamenişler (Persler), Makedonlar, Galatlar (Keltler) ve Roma'yı içermektedir.  Batı ve Doğu uygarlıklarını içermektedir.  Geçmişte Galatların, daha sonra Frig kabilesi Tektosagların başkenti olan şehir, 1923 yılından itibaren Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti olmuştur. Ankara Otobüs Bileti ve en ucuz otobüs bileti bulmak için sitemize göz atabilirsiniz. Ve ayrıca uygun otobüs bilet fiyatlarına da ulaşabilirsiniz.

 

Şehir Merkezine Ankara Terminali’ne Ulaşım

Ankara Terminali'ne şehrin hemen her yerinden kolay ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan Ankaray raylı sistem, EGO, taksiler ve minibüsler en çok kullanılan ulaşım araçlarıdır.

  • Belediye Otobüsleri ( EGO )

Ankara metropoliten alan tarafından işletilen otobüsler, birçok noktadan terminale ulaşımı kolaylaştırıyor. 442-3, 419, 479, 417, 545, 230-3, 512-3, 524, 364, 564, 479, 484, 417, 217, 419 A, 511-3, 573, 521-3, 564, 5 Şehrin tüm ilçelerinden 5 ve 7 numaralı belediye otobüsü ile terminale ulaşabilirsiniz.

  • Ankaray

Ankaray'daki herhangi bir istasyondan metrolardan birine binerek Ankara Terminali'ne (AŞTİ) gidebilirsiniz. Ankaray terminalde yer almakta olup 06:00 ile 24:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ankara istasyonundan terminale Ankaray ulaşımı da vardır. Terminal Ankaray'daki son duraktır.

  • Yolcu Servisleri

Terminalde ofisleri bulunan otobüs firmaları ücretsiz yolcu hizmeti sunmaktadır. Şehirdeki bilet gişelerinde bulunan bu ulaşım hizmetleri ile Ankara Terminali'ne ulaşabilirsiniz.

  • Minibüs

Şehrin birçok noktasından terminale minibüsler vardır. Mevlana Bulvarı'nda minibüsten indikten sonra yürüyerek 2 dakikada terminale ulaşabilirsiniz.

  • Taksi

Ayrıca Ankara'nın merkezine kolay ulaşım sağlayan taksi ile de terminale hızlı bir şekilde gidebilmeniz mümkündür.

Ankara Terminal’inden Şehir Merkezine Ulaşım

Ankara Otogarı'ndan minibüs, otobüs veya otogar servisi ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak Ankaray'da Dikimevi yolu üzerindeki duraklardan birinde inebilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz özel araç kiralayabilir ve şehrin her yerine gidebilirsiniz. Taksiye binebilir ve otobüs durağında karşılama hizmetini kullanabilirsiniz.

  • Ankaray ve Metro

Dikimevi-Aşti aralarında hizmet sunan Şehirlerarası Otobüs Terminali'nden 12 durak ile şehir merkezine gitmek çok iyi bir fikirdir. Kızılay istasyonunda inerek şehir merkezine ulaşacaksınız. Gerekirse buradan M1 Metro Hattı ile Ulus veya Yenimahalleye geçiş yapabilirsiniz. M3'le Harikalar Diyarı'na ve M4'le Adalet Sarayı'na ve tren istasyonuna ulaşabilirsiniz. Bu güzergahlar Ankaray'da mevcuttur ve Ankaray'ı kullandıktan sonra teleferiğe geçerseniz ekstra ücret ödemeniz gerekmemektedir. Diğer transferler için öğrencilere 1 TL ve 0,25 TL indirim uygulanmaktadır ancak bu indirimden transfer döneminde sadece iki kez yararlanılabilmektedir.

  • Ego Otobüsleri

Ulaşım söz konusu olduğunda, Aşti'den şehir merkezine otobüsler için çeşitli seçenekler vardır. Gölbaşı-Akköprü-Ulus güzergahında 104-2 ve 157-3 numaralı otobüsler Solfasaol-Aşti güzergahında 442-3'ten inerek Güvenpark'ta inebilirisiniz ve Pursaklar-Aşti güzergahında 391 numaralı otobüslere, 442-3 numaralı otobüse ya da 479 Uyanış-Beştepe, 419-5 Aktepe-Yüzüncü Yıl, 158 Aşti-Haymana otobüslerini kullanılabilir. Halk ve özel otobüsler 577-3 Nallıhan-Aşti ve BelkoAir otobüsü 442-3 Aşti-Havalimanı otobüslerini de kullanabilmeniz mümkündür.

  • Otogar Servisleri

Aşti otogar servisi 4 ayrı ücretsiz servis vermektedir bunlar; Ümitköy-Çayyolu, DışkapıKeçiören-Etlik, Kızılay-Sıhhiye-Ulus, Yenimahalle-Betıkent-Demeteveler'dir.

  • Taksi

Oldukça rahat bir seçenek olan taksiyi tek başına veya kısmen kullanabilirsiniz. Ankara'da taksimetre açılışı 4,60TL'dir. Ayrıca her kilometre başına 3.70TL ekleniyor. Buna göre  kilometre hesaplayarak bir sonuç  alabilirsiniz. Kızılay Aşti Otogarı'na 6,2 km, Ulus 8,3 km, Yenimahalle 20,3 km ve Çankaya Anıtkabir 4 km uzaklıktadır.

  • Araç Kiralama

Ankara Otogardan inince kaybolmaktan endişe ediyorsanız, araç kiralama şirketine yönlendirilebilirsiniz. Özellikle kalabalık gruplar tarafından tercih edilen bu ulaşım şekli, sezon boyunca oldukça uygun fiyatlı olabiliyor. Aşti'de araç kiralamak istiyorsanız Çizgi, Hertz, Elit, Balgat, Rentofit, Simge gibi isimlere sahip bir araç kiralama şirketi seçebilir ve bütçenize, kişi sayınıza ve güzergahınıza göre bir araç kiralayabilirsiniz.

Ankara Otogarı iletişim

Ankara otogar Telefon numarası: 0 (312) 207 10 00

Ankara otogar adresi: Beştepeler Mah. Mevlana Blv. Yenimahalle/ Ankara

Uçak Biletiİstanbul Uçak BiletiAnkara Uçak Biletiİzmir Uçak BiletiAntalya Uçak BiletiAdana Uçak BiletiKıbrıs Uçak Bileti
Popüler Havayolları
THYPegasusSunExpressAnadoluJetGermanwingsDeltaEmirates
© 2021 tüm haklar saklıdır. Biletiniz.com